آموزش C, آموزش برنامه نویسی, برنامه نویسی, کامپیوتر

کتاب برنامه نویسی به زبان c جعفرنژاد قمی

کتاب برنامه نویسی به زبان c جعفرنژاد قمی

کتاب برنامه نویسی به زبان c جعفرنژاد قمی

برنامه نویسی به زبان c جعفرنژاد قمی

مقدمه:

  • زبان برنامه‌نویسی c ، زبانی همه منظوره، ساخت یافته و روندگرا می‌باشد که در سال ۱۹۷۲ توسط دنیس ریچی در آزمایشگاه بل ساخته شد، زبان C را دنیس ریچی از روی زبان B و BCPL در آزمایشگاه بل ساخت، و ویژگی‌های جدیدی همچون نظارت بر نوع داده‌ها نیز به آن اضافه کرد. ریچی از این زبان برای ایجاد سیستم‌عامل یونیکس استفاده کرد اما بعدها اکثر سیستم‌عاملهای دیگر نیز با همین زبان نوشته شدند. این زبان با سرعت بسیاری گسترش یافت و چاپ کتاب “The C Programming Language” در سال ۱۹۷۸ توسط کرنیگان و ریچی باعث رشد. روزافزون این زبان در جهان شد.
  • زبان برنامه‌نویسی سی، زبانی همه منظوره، ساخت‌یافته، دستوری و روندگرا می‌باشد که در سال ۱۹۷۲ توسط دنیس ریچی در آزمایشگاه‌های بل ساخته شد.

کتاب برنامه نویسی به زبان c جعفرنژاد قمی را میتوانید از دیجی ای ام سی دریافت نمایید

توضیحات:

  • مترجم (compiler) می‌گویند، کامپایلرهای متعددی برای زبان C و برای سیستم‌عامل‌های مختلف نوشته شده است، مانند Clang.
  • معمولا برنامه نویسان C در برنامه‌های خود از یک سری از کدهای از پیش آماده شده برای انجام عملیات متداول (مانند محاسبه جذر یا سینوس) استفاده می‌کنند.  این برنامه‌ها یا در قالب کتابخانه‌های استاندارد توسط شرکت‌های ارائه کننده نرم‌افزار یا توسط دیگر برنامه‌نویسان نوشته و در اختیار شخص یا بر روی اینترنت قرار داده شده است. که در چنین وضعیتی باید کد منبع با کدهای مربوط به برنامه‌های کمکی پیوند زده‌ شود. برای اینکار نیاز به یک پیوند دهنده (Linker) داریم و نتیجه این عمل یک فایل اجرایی خواهد بود. مرحله بعدی اجرای برنامه و دادن ورودیهای لازم به آن و اخذ خروجی‌ها می‌باشد.

عنوان کتاب عنوان : کتاب برنامه نویسی به زبان c جعفرنژاد قمی

نویسنده نویسنده : عین الله جعفر نژاد قمی

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۶۶۴

دانلود  دانلود –  ۱۹٫۱مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *