#C, برنامه نویسی, پروژه و سورس ها, کامپیوتر

تبدیل کاراکتر به کد اسکی سی شارپ

تبدیل کاراکتر به کد اسکی در سی شارپ

تبدیل کاراکتر به کد اسکی سی شارپ

توضیحات :

تبدیل کاراکتر به کد اسکی سی شارپ : زبان سی شارپ ( C# ) در فناوری دات نت ( .NET ) توسط مایکروسافت ارائه شده است که کاملا شی گرا است. امروزه بیشتر دانشجويان رشته کامپیوتر با اين زبان آشنايی دارند. برنامه های متعهدی از قبیل تحت کنسول, دسکتاپ, بانک اطلاعاتی, طراحی صفحات وب, WPF , WCF , تحت شبکه و دستگاه ه های موبايل را میتوانید با زبان C# بنويسید اين کتاب تاکید بیشتری به نوشتن برنامه های تحت کنسول نموده است. از طرف ديگر زبان C# به عنوان سرفصل درس برنامه سازی پیشرفته در رشته ها کامپیوتر, فناوری اطلاعات, ICT و علوم کامپیوتر تدريس میشود.

در حال حاضر کتابهای زيادی برای زبان برنامه نويسی#C ارائه شده است که جای تقدير و تشکر دارد. هر يک از اين کتابها نوع خاص از زبان برنامه نويسی C# را مورد بررسی قرار می دهند . اما, اين کتاب تمرکز بیشتری روی برنامه های تحت کنسول دارد. کتاب حاضر با بیان مسائل متعدد تحت کنسول و حل آنها, دانشجويان محترم را با زبان برنامه نويسیC# آشنا میکند.

کد اسکی : ﯾﮑﯽ از روش های مرسوم در ﮐﺪ ﮔﺰاری ﺣﺮوف، ارﻗﺎم و ﻋﻼﻣﺖ ﻫﺎ و اﺳﺘﻔﺎده از ﮐﺪﻫﺎی اسکی می باشد. کلمه اسکی مخفف عبارت Standard Code for Information Interchange است که به معنای استاندارد کد گذاری برای تبادل اطلاعات است. در این پست  قصد داریم  به موضوع بدست آوردن کد اسکی در سی شارپ بپردازیم برنامه ای بنویسیم که ورودی را دریافت کرده و کد اسکی آن را نمایش دهد. در این پروژه یک Textbox و یک Lable قرار داده ایم که کاربر حروف یا عدد را در Textbox وارد می کند و کد اسکی آن در Lable نمایش داده میشود. اینکه همزمان با نوشتن شما در Textbox کد اسکی در رویداد keypress Textbox نوشته شده است.

پروژه درباره پروژه :

  • عنوان : تبدیل کاراکتر به کد اسکی در سی شارپ
  • نوع زبان :  #Visual C
  • تصویر برنامه : –
  • منبع : دی جی ای ام سی
  • توضیحات : در ویندوز فرم ویژوال استدیو

نویسنده برنامه نویس : مهندس ساجده گودرزی

دانلود  دانلود –   ۵۰ کیلوبایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *