صفحه نخست, مقاله, مکانیک

دانلود مقاله معرفی و بررسی کاربرد های دستگاه واترجت

دانلود مقاله معرفی و بررسی کاربرد های دستگاه واترجت

دانلود مقاله معرفی و بررسی کاربرد های دستگاه واترجت

لینک دانلود مقاله معرفی و بررسی کاربرد های دستگاه واترجت را در ادامه مطلب قرار داده ایم .

توضیحات : 

جریان سریع یك سیال به جت موسوم است و در بسیاری از موارد براي تولید كار مكانیكی بكار ميرود. نمونه ای از این كارها توربين ها است . هدف از این آزمایش بررسي نيروي وارده از یك جت آب به موانع ساكن و مقایسه آن با قوانين ممنتم است.

شرح دستگاه واترجت : 

دستگاه آزمایش شامل یك فواره عمودي (جت قائم ) است. كه در داخل یك محفظه استوانه اي شفاف قرار گرفته و جت سیال را ايجاد مي كند . در مقابل فواره موانعي بشكل نیم كره و صفحه مسطح و یا شیب دار قرار مي گيرد .كه نيروي وارد بر آن از طرف سیال بوسیله مكانیزم اهرم بندي روي دستگاه قابل سنجش است.در مكانیزم اهرم بندي ذكر شده اهرم از یك انتها لولا و به تكیه گاه متصل شده است . مانع از وسط اهرم به آن متصل مي شود . روي اهرم یك جرم لغزنده وجود دارد .كه به كمك آن مي توان پس از تاثير جت آب سیستم را دوباره متعادل كرد.

قبل از تاثير جت آب جرم لغزنده باید در جایگاه اولیه خود یعني وسط اهرم قرار بگيرد . علاوه بر اینها اهرم بوسیله یك فنر با طول قابل تنظیم از بالا كشیده مي شود. كه به كمك آن قبل از تاثير جت سیال مي توان سیستم را متعادل كرد . روي میله اهرم ، خط كشي نصب شده كه به وسیله آن مي توان در هر لحظه فاصله جرم لغزنده از وسط اهرم را اندازه گرفت. همانطور كه قبلا گفته شد موانع قابل تعویض بوده و به شكل تخت،شیب دار ویا نیمكره آزمایش مي شوند.

درباره مقاله : 

  • عنوان : دانلود مقاله معرفی و بررسی کاربرد های دستگاه واترجت

  • منبع : www.maghale.net

دانلود  دانلود – 1.45 مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *