کامپیوتر, کتاب و جزوات, کتب هنرستان کامپیوتر

سوالات امتحان نهایی درس بانک اطلاعاتی

سوالات امتحان نهایی درس بانک اطلاعاتی

سوالات امتحان نهایی درس بانک اطلاعاتی

بانک اطلاعاتی چیست؟

  • سوالات امتحان نهایی درس بانک اطلاعاتی : سیستم بانک اطلاعاتی یک سیستم کامپیوتری برای نگهداری رکورد ها است. یعنی یک سیستم کامپیوتری که مقصود و منظور آن ذخیره ی اطلاعات است و کاربران می توانند آن اطلاعات را بازیابی یا به هنگام سازی کنند.

داده (data) چیست؟

  • داده دارای تعاریف مختلفی است , به طور کلی داده ها کلمات و ارزش های واقعی هستن که از طریق مشاهده و تحقیق به دست می آیند. به عبارت دیگر داده نمادی از وقایع , معلومات , رخدادها , پدیده ها و مفهموم ها می باشد.در محاسبات داده به اطلاعاتی گفته می شود که به شکلی مناسب برای انتقال و پردازش ترجمه شود.

توضیحاتی در مورد درس بانک اطلاعاتی :

  • بانک اطلاعاتی یک درس بسیار مهم در رشته ی کامپیوتر است.این درس در سال سوم هنرستان برای دانش آموزان رشته ی کامپیوتر ارائه می شود.بانک اطلاعاتی یکی از پیش نیاز های درس پایگاه داده و اس کیو ال می باشد.
  • در این فایل یک سری از سوالات نهایی درس بانک اطلاعاتی همراه با پاسخ تشریحی برای شما ارائه شده است.
  • مفهوم پایگاه داده از دهه ی  ۱۹۶۰ برای کاهش مشکلات فراینده در طراحی، ساخت، و نگه داری سیستم‌های اطلاعاتی (طبق معمول با تعداد زیادی کاربرِ نهایی همزمان، و با تعداد زیادی داده ی متفاوت) ایجاد شده‌ است. این دانسته به همراه دانسته ی سیستم‌های مدیریت پایگاه داده که دستکاری مؤثر و کارا به پایگاه داده‌ها را ممکن می‌کند رشد کرده‌است. اولین کاربردهای اصطلاح پایگاه داده به ژوئن ۱۹۶۳ بازمی‌گردد، یعنی زمانی که شرکت System Development Corporation وظیفه و نقش اجرایی یک مدل به نام توسعه و مدیریت محاسباتی یک پایگاه داده‌ای مرکزی را تقبل کرد. پایگاه داده به عنوان یک کلمه واحد در ابتدای دهه ۷۰ در اروپا و در اواخر دهه ۷۰ در خبر نامه‌های معتبر آمریکایی به کار رفت. نخستین سیستم مدیریت پایگاه داده در دهه ۶۰ توسعه یافت.

کتاب آموزشی بانک اطلاعاتی رشته کامپیوتر

عنوان کتاب عنوان جزوه : سوالات امتحان نهایی درس بانک اطلاعاتی

نویسنده نویسنده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات: ۳

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۲۰۰ کیلوبایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *