دیگر کتب, کامپیوتر, کتاب و جزوات, لینوکس

مفاهیم شبکه در سیستم عامل یونیکس

مفاهیم شبکه در سیستم عامل یونیکس

مفاهیم شبکه در سیستم عامل یونیکس

در این قسمت می خواهیم شما عزیزان را با مفاهیم شبکه در سیستم عامل یونیکس آشنا کنیم. در بخش بعدی توضیحاتی درباره ی سیستم عامل یونیکس خواهید دید. در ادامه می توانید با دانلود pdf آموزش مفاهیم شبکه در سیستم عامل یونیکس از وب سایت دیجی ای ام سی دانسته های خود را در این مورد افزایش دهید.

درباره ی یونیکس : 

سیستم عامل یونیکس از خانواده لینوکس است .می دانیم که لینوکس خانواده های بسیاری دارد. سیستم عامل یونیکس یکی از این خانواده ها است . یونیکس را اولین بار موسسه آی تی در سال ۱۹۶۹ میلادی ارائه کرد. موسسه آی تی از بزرگترین موسسات در حیطه ی پژوهش های فناوری بود. از زمان رونمایی سیستم عامل یونیکس تا سال ۱۹۷۷ میلادی این سیستم عامل با عنوان انحصاری UNIX تحت امتیاز آتی & تی ارائه شد.

توضیحاتی مختصر:

با توجه به ویژگی های این سیستم عامل رفته رفته شرکت های دیگر درصدد برآمدند که سیستم های خودرا بر پایه ی معماری یونیکس پیاده سازی کنند. شرکت BSD برای اولین بار این موضوع را در سال ۱۹۷۷ مطرح کرد. این اتفاق منجر به عرضه ی یونیکس شد. از آن زمان به بعد موسسات دیگری هم این کار را سرلوحه ی خود قرار دادند. نتیجه ی این اتفاقات به وجود آمدن سیستم هایی مثل سولاریس و SCO بود. امروزه دیگر سیستم عاملی تحت عنوان یونیکس وجود ندارد. این در حالی است که معماری این سیستم به شکل یک استاندارد درامده است. SUS نام این استاندارد است. هر سیستم عاملی که منطبق بر استاندارد SUS باشد و با آن سازگاری داشته باشد را با نام سیستم عامل شبه یونیکس میشناسیم.

شما میتوانید برای دانلود کتاب مفاهیم شبکه در سیستم عامل یونیکس انتهای همین صفحه را مطالعه کنید.

عنوان کتاب عنوان کتاب : مفاهیم شبکه در سیستم عامل یونیکس

نویسندهگردآوری : وب سایت دانشجوی ایرانی

تعداد صفحات تعداد صفحات :۹۱

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۷۱۶ کیلو بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *