پایگاه داده, دروس تخصصی, صفحه نخست, کامپیوتر, کتاب و جزوات

بهترین جزوه ایجاد بانک اطلاعاتی در هشت فصل

بهترین جزوه ایجاد بانک اطلاعاتی در هشت فصل

بهترین جزوه ایجاد بانک اطلاعاتی در هشت فصل

توضیحات :

بهترین جزوه ایجاد بانک اطلاعاتی در هشت فصل : مفهوم پایگاه داده از دهه ی  ۱۹۶۰ برای کاهش مشکلات فراینده در طراحی، ساخت، و نگه داری سیستم‌های اطلاعاتی (طبق معمول با تعداد زیادی کاربرِ نهایی همزمان، و با تعداد زیادی داده ی متفاوت) ایجاد شده‌ است. این دانسته به همراه دانسته ی سیستم‌های مدیریت پایگاه داده که دستکاری مؤثر و کارا به پایگاه داده‌ها را ممکن می‌کند رشد کرده‌است. اولین کاربردهای اصطلاح پایگاه داده به ژوئن ۱۹۶۳ بازمی‌گردد، یعنی زمانی که شرکت System Development Corporation وظیفه و نقش اجرایی یک مدل به نام توسعه و مدیریت محاسباتی یک پایگاه داده‌ای مرکزی را تقبل کرد. پایگاه داده به عنوان یک کلمه واحد در ابتدای دهه ۷۰ در اروپا و در اواخر دهه ۷۰ در خبر نامه‌های معتبر آمریکایی به کار رفت. نخستین سیستم مدیریت پایگاه داده در دهه ۶۰ توسعه یافت.

از پشتازان این شاخه چارلز بکمن می‌باشد. مقالات بکمن این را نشان داد که فرضیه های او کاربرد بسیار مؤثرتری برای دسترسی به وسایل ذخیره‌سازی را مهیا می‌کند. در آن سال ها پردازش داده بر پایه ی کارت‌های منگنه و نوارهای مغناطیسی بود که پردازش سری اطلاعات را مهیا می‌کند. دو نوع مدل داده‌ای در آن زمانها ساخته شد: CODASYL سبب توسعه مدل شبکه‌ای شدکه ریشه در نظریه های بکمن داشت و مدل سلسله مراتبی که به وسیله ی North American Rockwell ایجاد شد و بعداً با گرفتن و اخذ کردن از آن شرکت IBM محصول IMS را تولید نمود. مدل رابطه‌ای توسط E. F. Codd در سال ۱۹۷۰ ارائه شد.

او مدل‌های حاضر را مورد عیب جویی و انتقاد قرار می‌داد. برای مدتی تقریبا طولانی این مدل در مجموعه های علمی مورد تأیید بود.اولین فرآورده ی موفق برای میکرو کامپیوترها dBASE بودکه برای سیستم‌عامل‌هایCP/M و PC-DOS/MS-DOS ساخته شد. در رواج سال ۱۹۸۰ پژوهش بر روی پایگاه‌های مدل توزیع شده و ماشین‌های پایگاهی (database machines) معطوف شد، اما تأثیر کمی بر بازار گذاشت.

عنوان کتاب عنوان کتاب : بهترین جزوه ایجاد بانک اطلاعاتی در هشت فصل

نویسنده نویسنده : داود محمد پور

تعداد صفحات تعداد صفحات : –

دانلود  دانلود – ۹٫۵ مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *